TEOG Sınav Tarihleri ve Konu Dağılımları Belli Oldu I MatematikBilgini.com "Matematik Bilgi Deposu"
TEOG Sınav Tarihleri ve Konu Dağılımları Belli Oldu
 
 
 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip imzasıyla illere gönderilen yazıda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında merkezi ortak sınavlarının birinci döneminin kasım ayının, ikinci döneminin ise nisan ayının son haftasında yapılmasının planlandığı belirtildi. 8. Sınıfların liseye geçişte tek sınav yerine toplam 6 dersten gireceği sınavların; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden, bir dönemde iki sınav yapılanların ilk, üç sınav yapılanların ise ikinci yazılılarının ortak uygulanacağı bildirildi.

Ayrıca illere gönderilen yazıda;

Merkezi sınavlarda kapsam birlikteliğinin sağlanması amacıyla, öğretmenlerin yıllık ders planı uygulamalarında, hazırlanan ders çizelgelerini dikkate almaları istendi.

2014-2015 eğitim öğretim yılında birinci dönem merkezi yazılıların 2014 Kasım ayının son, ikinci dönem sınavlarının ise 2015 Nisan ayının son haftasında yapılmasının planlandığı belirtildi. Kesin sınav tarihlerinin ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacağı duyuruldu.

Birinci dönem sınavlarda çıkacak soruların eğitim öğretim yılı başından, sınav tarihine kadar yapılan ders konularını, ikinci dönem sınavlarının ise eğitim öğretim yılı başından itibaren sınav tarihine kadar yapılın ders konularını içereceği açıklandı.

TEOG konu dağılımları ve ders çizelgeleri

2014-2015 TEOG Türkçe Merkezi Sınav Ders Konuları

2014-2015 TEOG Matematik Merkezi Sınav Ders Konuları

2014-2015 TEOG Fen ve Teknoloji Merkezi Sınav Ders Konuları

2014-2015 TEOG T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük Merkezi Sınav Ders Konuları

2014-2015 TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Merkezi Sınav Ders Konuları

2014-2015 TEOG Yabancı Dil Merkezi Sınav Ders Konuları

 
 
 
 
İletişim
Kullanım ve Gizlilik
Site Haritası
MatematikBilgini.com 2014