Çember çizerek merkezini yarıçapını ve çapını belirler. Çember ve daire ilişkisini açıklar. Çapı ve yarıçapı verilen bir çemberin uzunluğunu hesaplar. I MatematikBilgini.com "Matematik Bilgi Deposu"
 
 
 
 
 

Çember çizerek merkezini yarıçapını ve çapını belirler. Çember ve daire ilişkisini açıklar. Çapı ve yarıçapı verilen bir çemberin uzunluğunu hesaplar.

 

Açıklama: Çember çizerek merkezini yarıçapını ve çapını belirler. Çember ve daire ilişkisini açıklar. Çapı ve yarıçapı verilen bir çemberin uzunluğunu hesaplar. dosyası, 6. Sınıf Matematik Bölümünde Bulunmaktadır, Çember çizerek merkezini yarıçapını ve çapını belirler. Çember ve daire ilişkisini açıklar. Çapı ve yarıçapı verilen bir çemberin uzunluğunu hesaplar. Matematikbilgini, Çember çizerek merkezini yarıçapını ve çapını belirler. Çember ve daire ilişkisini açıklar. Çapı ve yarıçapı verilen bir çemberin uzunluğunu hesaplar. indir.6.3.3.1. Çember çizerek merkezini, yarıçapını ve çapını belirler.6.3.3.2. Çember ile daire arasındaki ilişkiyi açıklar. 6.3.3.3. Bir çemberin uzunluğunun çapına oranının sabit bir değer olduğunu ölçme yaparak belirler.6.3.3.4. Çapı veya yarıçapı verilen bir çemberin uzunluğunu hesaplar.Çember çizerek merkezini yarıçapını ve çapını belirler. Çember ile daire arasındaki ilişkiyi açıklar. Çapı ve yarıçapı verilen bir çemberin uzunluğunu hesaplar. Çember, yarıçap, çap, yarıçapı doğrudur, çember çevresinin çember çapına oranı, çemberin çevre uzunluğu.

 
Gönderen:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İletişim
Kullanım ve Gizlilik
Site Haritası
MatematikBilgini.com 2014 - 2015