Dikdörtgenler prizmasının içine boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilen birim küp sayısının o cismin hacmine eşit olduğunu anlar. I MatematikBilgini.com "Matematik Bilgi Deposu"
 
 
 
 
 

Dikdörtgenler prizmasının içine boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilen birim küp sayısının o cismin hacmine eşit olduğunu anlar.

 

Açıklama: Dikdörtgenler prizmasının içine boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilen birim küp sayısının o cismin hacmine eşit olduğunu anlar. dosyası, 6. Sınıf Matematik Bölümünde Bulunmaktadır, Dikdörtgenler prizmasının içine boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilen birim küp sayısının o cismin hacmine eşit olduğunu anlar. Matematikbilgini, Dikdörtgenler prizmasının içine boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilen birim küp sayısının o cismin hacmine eşit olduğunu anlar. indir.6.3.4.1. Dikdörtgenler prizmasının içine boşluk kalmayacak biçimde yerleştirilen birim küp sayısının o cismin hacmi olduğunu anlar; verilen cismin hacmini birim küpleri sayarak hesaplar.6.3.4.2. Verilen bir hacme sahip farklı dikdörtgenler prizmalarını birim küplerle oluşturur; hacmin taban alanı ile yüksekliğin çarpımı olduğunu gerekçesiyle açıklar.6.3.4.3. Dikdörtgenler prizmasının hacim bağıntısını oluşturur; ilgili problemleri çözer.6.3.4.5. Dikdörtgenler prizmasının hacmini tahmin eder.Dikdörtgenler prizmasının içine boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilen birim küp sayısının o cismin hacmine eşit olduğunu anlar. Verilen bir hacme sahip farklı dikdörtgenler prizmalarını birim küplerle oluşturur. Problem çözer ve kurar.

 
Gönderen:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İletişim
Kullanım ve Gizlilik
Site Haritası
MatematikBilgini.com 2014 - 2015